Definitieve buitengebruikstellingen kerken in 2016: verschil tussen versies
Uit Reliwiki
kGeen bewerkingssamenvatting |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
(55 tussenliggende versies door dezelfde gebruiker niet weergegeven) | |||
Regel 1: | Regel 1: | ||
{{ | {{Blauw}} | ||
''' Heeft U aanvullingen voor de lijsten [mailto:kerksluitingen@xs4all.nl laat het weten]''' | ''' Heeft U aanvullingen voor de lijsten [mailto:kerksluitingen@xs4all.nl laat het weten]''' De lijst kunt U sorteren door op het kleine driehoekje te klikken boven de te sorteren kolom. | ||
{{Einde}} | {{Einde}} | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" style="background:#AFEEEE" | ||
! Kerk | ! Kerk | ||
! Gebouwd | ! Gebouwd | ||
Regel 13: | Regel 13: | ||
|[[Graauw, Dorpsstraat 50 - Maria Hemelvaart]]||1855||Sluiting 2 januari 2016|| | |[[Graauw, Dorpsstraat 50 - Maria Hemelvaart]]||1855||Sluiting 2 januari 2016|| | ||
|- | |- | ||
|[[Oudebildtzijl, van Albadaweg 61 - Gereformeerde Kerk]]||1932||Sluiting 17 januari 2016|| | |[[Oudebildtzijl, van Albadaweg 61 - Gereformeerde Kerk (1932 - 2016)]]||1932||Sluiting 17 januari 2016|| | ||
|- | |- | ||
|[[Winschoten, Venne 152 - Vennekerk]]||1901||Sluiting 3 januari 2016|| | |[[Winschoten, Venne 152 - Vennekerk]]||1901||Sluiting 3 januari 2016|| | ||
Regel 25: | Regel 25: | ||
|[[Vogelwaarde, Rapenburg 49 - Gerulphus]]||1860||Sluiting januari 2016|| | |[[Vogelwaarde, Rapenburg 49 - Gerulphus]]||1860||Sluiting januari 2016|| | ||
|- | |- | ||
|[[Valkenburg, Sint Pieterstraat 1 - O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand]]||1961||Laatste dienst 17 januari 2016 | |[[Valkenburg, Sint Pieterstraat 1 - O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand]]||1961||Laatste dienst 17 januari 2016|| | ||
|- | |- | ||
|[[Spijk, Hoofdweg Zuid 5 - Gereformeerde | |[[Spijk, Hoofdweg Zuid 5 - Gereformeerde Kerk]]||1905||Laatste dienst 24 januari 2016|| | ||
|- | |- | ||
|[[Brummen, Primulastraat 2 - Andreas Apostel]]||1961||1 februari 2016 | |[[Brummen, Primulastraat 2 - Andreas Apostel]]||1961||1 februari 2016|| | ||
|- | |- | ||
|[[Rossum, Monseigneur Bekkersplein 4 - Martinus en Barbara]]||1967||23 februari 2016||Appartementen|| | |[[Rossum, Monseigneur Bekkersplein 4 - Martinus en Barbara]]||1967||23 februari 2016||Appartementen|| | ||
|- | |- | ||
|[[Augustinusga, Pypkewei 3 - Pypketsjerke]]||1916||Kerk verkocht||31-01-2016 laatste dienst | |[[Augustinusga, Pypkewei 3 - Pypketsjerke (1916 - 2016)]]||1916||Kerk verkocht||31-01-2016 laatste dienst|| | ||
|- | |- | ||
|[[Utrecht, Draaiweg 44 - Jozef]]||1901||maart 2016 buiten gebruik|| | |[[Utrecht, Draaiweg 44 - Jozef]]||1901||maart 2016 buiten gebruik|| | ||
|- | |- | ||
|[[Voorschoten, Baron Schimmelpenninck van der Oyelaan 18 - Moeder Gods]]||1967||3 april 2016 buiten gebruik | |[[Voorschoten, Baron Schimmelpenninck van der Oyelaan 18 - Moeder Gods]]||1967||3 april 2016 buiten gebruik|| | ||
|- | |- | ||
|[[Hoorn, Kleine Noord 32 - Noorder- of Lieve Vrouwe Kerk]]||1441||1 juli 2016 buiten gebruik||Kerk wordt verkocht | |[[Hoorn, Kleine Noord 32 - Noorder- of Lieve Vrouwe Kerk]]||1441||1 juli 2016 buiten gebruik||Kerk wordt verkocht|| | ||
|- | |- | ||
|[[Ulft, Doctor Ariënsstraat 1 - Antonius van Padua]]||1914||De kerk is verkocht | |[[Ulft, Doctor Ariënsstraat 1 - Antonius van Padua]]||1914||De kerk is verkocht|| | ||
|- | |- | ||
|[[Delfzijl, Molenberg 13 - | |[[Delfzijl, Molenberg 13 - Centrumkerk]]||1830||Kerk is verkocht|| | ||
|- | |- | ||
|[[Rotterdam, Dorpsweg 205 - | |[[Rotterdam, Dorpsweg 205 - Immanuëlkerk]]||1954||31 januari 2016 ||Wordt gesloopt|| | ||
|- | |- | ||
|[[Venlo, Johannes Boscostraat 20 - Johannes Bosco]]||1957||Mei 2016 buiten gebruik | |[[Venlo, Johannes Boscostraat 20 - Johannes Bosco (1957 - 2016)]]||1957||Mei 2016 buiten gebruik|| | ||
|- | |- | ||
|[[Zwammerdam, Molenstraat 64 - Gereformeerde Kerk]]||1892||5 juni 2016 aan de eredienst onttrokken | |[[Zwammerdam, Molenstraat 64 - Gereformeerde Kerk]]||1892||5 juni 2016 aan de eredienst onttrokken|| | ||
|- | |- | ||
|[[Grafhorst,_Grafhorsterweg_38A_-_Hervormde_Kerk]]||1962||22 mei 2016 buiten gebruik | |[[Grafhorst,_Grafhorsterweg_38A_-_Hervormde_Kerk]]||1962||22 mei 2016 buiten gebruik|| | ||
|- | |- | ||
|[[Hedel, Koningin Wilhelminastraat 4 - Willibrordus]]||1949||5 juni 2016 buiten gebruik | |[[Hedel, Koningin Wilhelminastraat 4 - Willibrordus]]||1949||5 juni 2016 buiten gebruik|| | ||
|- | |- | ||
|[[Oosterhout, Wilhelminalaan 63 - Mariakerk]]||1953||Mei 2016 buiten gebruik | |[[Oosterhout, Wilhelminalaan 63 - Mariakerk]]||1953||Mei 2016 buiten gebruik|| | ||
|- | |- | ||
|[[Amstelveen, Haagbeuklaan 3 - Heilige Geest]]||1962|| 2016 buiten gebruik||Mogelijk sloop | |[[Amstelveen, Haagbeuklaan 3 - Heilige Geest]]||1962|| 2016 buiten gebruik||Mogelijk sloop|| | ||
|- | |- | ||
|[[Kampen, Noordweg 53 - Noorderkerk]]||1916||Kerk staat te koop|juni 2016 buiten gebruik | |[[Kampen, Noordweg 53 - Noorderkerk]]||1916||Kerk staat te koop|juni 2016 buiten gebruik|| | ||
|- | |- | ||
|[[Oerle, Oude Kerkstraat 5 - Johannes de Doper]]||1911||Sluiting 25 juni 2016|| | |[[Oerle, Oude Kerkstraat 5 - Johannes de Doper]]||1911||Sluiting 25 juni 2016|| | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Godlinze, Hoofdweg 52 - Gereformeerde Kerk]]||1952||Kerk is verkocht||Bestemming woning|| | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[IJmuiden, Fidelishof 30 - Laurentius]]||1964||Onderdeel wooncomplex|| oktober 2016 buiten gebruik|| | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Reuver, Keulseweg 99 - Onbevlekt Hart van Maria]]||1964||sluiting 12 juli 2016|| | ||
|- | |- | ||
|[[Barchem,_Beukenlaan_20_-_De_Hoeksteen]]||1899||Gemeente over naar de [[Barchem, Borculoseweg 2 - Dorpskerk|Dorpskerk]]||Bestemming onbekend | |[[Losser, Kloppenstraat 75 - Martinus ]]||1965||20 november 2016 buiten gebruik||Mogelijk verkoop|| | ||
|- | |||
|[[Barchem,_Beukenlaan_20_-_De_Hoeksteen]]||1899||Gemeente over naar de [[Barchem, Borculoseweg 2 - Dorpskerk|Dorpskerk]]||Bestemming onbekend|| | |||
|- | |- | ||
|[[Oosterhout, Sint Vincentiusstraat 113 - Sint Antonius van Padua]]||1908||Sluiting per 31-12-2016|| | |[[Oosterhout, Sint Vincentiusstraat 113 - Sint Antonius van Padua]]||1908||Sluiting per 31-12-2016|| | ||
|- | |- | ||
|[[Enschede, Deurningerstraat 214 - O.L.Vrouw van Alttijddurende Bijstand ]]||1927||Sluiting 10 januari 2016 | |[[Enschede, Deurningerstraat 214 - O.L. Vrouw van Alttijddurende Bijstand (1927 - 2016)]]||1927||Sluiting 10 januari 2016|| | ||
|- | |||
|[[Alblasserdam, Parallelweg 7 - O.L. Vrouw van Fatima]]||1966||20 november 2016 aan de eredienst onttrokken|| | |||
|- | |||
|[[Tilburg, Korvelplein 182 - Antonius van Padua (Korvelse Kerk)]]||1923||20-11-2016 laatste viering|| | |||
|- | |||
|[[Eerbeek, H.A. Lorentzstraat 20 - Heilige Geest]]||1963||4 december 2016 gesloten||Multifunctioneel centrum|| | |||
|- | |||
|[[Den Hout, Houtse Heuvel 10 - Cornelius ]]||1878||Sluiting per 2016||Verkoop als MFC|| | |||
|- | |||
||[[Eindhoven, Kanaalstraat 6 - Verrijzeniskapel]]||1925||Buiten gebruik als studentenkapel|| | |||
|- | |||
|[[Zeist, Oude Arnhemseweg 208 - Nieuw Apostolische Kerk]]||1939||Sluiting januari 2016||Bestemming onbekend|| | |||
|- | |||
|[[Heerlen, Oude Kerkstraat 25 - Nieuw Apostolische Kerk]]||1925||Sinds 15 november 2016 buiten gebruik||Bestemming onbekend|| | |||
|- | |||
|[[Kampen,_Koornmarkt_28_-_Bovenkerk]]||15e eeuw||5 juni 2016 laatste dienst||Beschikbaar diverse activiteiten|| | |||
|- | |||
|[[Midwoud, Dorpsstraat 16 - Hervormde Kerk]]||1988||27 november 2016 laatste kerkdienst|| | |||
|- | |||
|[[Deest, Grotestraat 15 - O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen]]||1953||Afscheidsviering 10 december 2016|| | |||
|- | |||
|[[Veldhoven, Burgemeester van Hoofflaan 151 - Jozef Werkman]]||1962||Sluiting 18 november 2016|| | |||
|- | |||
|[[Veldhoven, Heibocht 10 - Sint Maarten]]||1990||slotviering 21 december 2016|| | |||
|- | |||
|[[Leiderdorp, Heelblaadjespad 1 - De Menswording]]||1975||11 december 2016 laatste dienst|| | |||
|- | |||
|[[Ochten, Waalbandijk 1 - Oud Gereformeerde Gemeente in Nederland]]||1932||2016 buiten gebruik|| | |||
|- | |||
|[[Maastricht, Kardinaal van Rossumplein 97a - Joannes Bosco]]||1958||17 januari 2017|| | |||
|- | |||
|[[Kornhorn, Provincialeweg 19 - Gereformeerde Kerk]]||1950||31 december 2016 laatste dienst gehouden|| | |||
|- | |||
|[[Groningen, P.C. Hooftlaan 48 - Opstandingskerk]]||1967||31 dember 2016 laatste dienst gehouden|| | |||
|- | |||
|[[Utrecht, Werner Helmichstraat 1 - Nieuw Apostolische Kerk]]||1926||Buiten gebruik gesteld 2016||Wordt verbouwd tot wooncomplex|| | |||
|- | |||
|[[De Westereen, Skoallestrjitte 32 - Gereformeerde Kerk (1963 - 2016)]]||1963||Kerk is verkocht||wordt verbouwd tot appartementen|| | |||
|- | |||
|[[Made, Kerkstraat 8 - Bernardus (1870 - 2016)]]||1870||Kerk is verkocht|| | |||
|- | |||
|[[Waalwijk (Baardwijk), Loeffstraat 50 - Clemens]]||1899||Kerk staat te koop||Tot de verkoop nog kapelfunctie|| | |||
|- | |||
|[[Pesse, Hoogeveenseweg 42 - Voorhofkerk]]||1871||2016 laatste eredienst||Kerk ia verkocht|| | |||
|- | |||
|[[Schermerhorn, Oosteinde 2 - Grote Kerk]]||1636||Verkocht aan Stadsherstel Amsterdam||MFC||PKN | |||
|- | |||
|[[Tiel, Doctor Schaepmanstraat 23 - Gereformeerde Kerk]]||1952||Kerk wordt inloopcentrum||Mogelijk sloop||PKN | |||
|- | |||
|[[Veldhoven, Dorpstraat 18 - Caecilia]]||1913||slotviering 13 november 2016||||RK | |||
|- | |||
|[[Breda, Graaf Hendrik III Plein 28 - H.H. Petrus en Paulus]]||2005||sluiting 3 juli 2016||||RK | |||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Enumatil, Hoendiep 43 - De Rank]]||1955||1 juli 2016 buiten gebruik||||PKNG | ||
|- | |||
|[[Heerlen, Beersdalweg 62 - Antonius van Padua]]||1929||2016 laatste kerkdienst||||RK | |||
|- | |||
|[[Hoogeveen, Korenstraat 43 - Kerkboerderij]]||1980||2016 verkocht||Verpleegtehuis||PKNH | |||
|- | |||
|[[Ledeacker, Dorpsstraat 19 - Catharina (1896 - 2016)]]||1896||Sluiting per 1 januari 2016||||RK | |||
|- | |||
|[[Ravenstein, Sint Luciastraat 1 - Lucia (1735 - 2016)]]||1735||Gesloten wegens bouwvalligheid||In afwachting nadere beslissing|| | |||
|- | |||
|[[Rijnsburg, Korte Voorhouterweg 2 - Petrakerk]]||1959||Sluiting per 9 mei 2016||Verbouwing tot b & b||PKN | |||
|- | |||
|[[Roosendaal, Azurietdijk 89 - Franciscus]]||1975||Sluiting zomer 2016||2001 al buiten gebruik||RK | |||
|- | |||
|[[Tilburg, Ringbaan West 300 - Margarita Maria Alacoque]]||1922||1 januari 2016 buiten gebruik||eind 2016 leeggehaald||RK | |||
|- | |- | ||
[[Categorie:Overzichten]] | [[Categorie:Overzichten]] |
Versie van 23 feb 2020 20:42
Heeft U aanvullingen voor de lijsten laat het weten De lijst kunt U sorteren door op het kleine driehoekje te klikken boven de te sorteren kolom.