Hernen, Dorpsstraat 35 - Judocus: verschil tussen versies
Uit Reliwiki
Geen bewerkingssamenvatting |
(+ cat) |
||
Regel 6: | Regel 6: | ||
[[Categorie:Gemeente Wijchen]] | [[Categorie:Gemeente Wijchen]] | ||
[[Categorie:Provincie Gelderland]] | [[Categorie:Provincie Gelderland]] | ||
[[Categorie:Bisdom 's-Hertogenbosch]] | |||
{| | {| | ||
! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Genootschap : | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Naam kerk: | ||
| style="text-align:top; background-color: | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Judocus | ||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Genootschap: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Rooms Katholieke Kerk | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Provincie: | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Gelderland | |||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Wijchen | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Wijchen | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats : | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Hernen | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Hernen | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Dorpsstraat 35 | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Dorpsstraat 35 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Postcode: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 6616AD | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Inventarisatienummer: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | 11664 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Jaar ingebruikname: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 1893 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Architect: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Stornebrink, P.Th. | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Huidige bestemming: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | kerk | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument status: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Rijksmonument {{Rijksmonument|9312}} | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Rijksmonument {{Rijksmonument|9312}} | ||
|} | |} | ||
Versie van 6 jun 2015 14:40
Algemene gegevens | |
---|---|
Naam kerk: | Judocus |
Genootschap: | Rooms Katholieke Kerk |
Provincie: | Gelderland |
Gemeente: | Wijchen |
Plaats: | Hernen |
Adres: | Dorpsstraat 35 |
Postcode: | 6616AD |
Inventarisatienummer: | 11664 |
Jaar ingebruikname: | 1893 |
Architect: | Stornebrink, P.Th. |
Huidige bestemming: | kerk |
Monument status: | Rijksmonument 9312 |
Geschiedenis
Monumentomschrijving Rijksdienst
St. Judocus, gewijd 1893, P.Th. Stornebrink. Neoromaanse KRUISBASILIEK met half-ronde apsiden tegen de eindgevels van het transept en het koor, alsmede aan de beide einden van de zijbeuken. De in baksteen uitgevoerde kerk heeft een gevelversiering met lisenen en boogfriezen. Toren van vier, door lijsten gescheiden verdiepingen met boogfriezen en driehoekige gevelbekroningen. Apsisvormig uitgebouwd torenportaal.
Inwendig bakstenen pijlers met kolonnetten, gemetselde gewelven en compleet aanwezig neoromaans meubilair. Orgel met Hoofdwerk en Positief, gemaakt door W. Rütter uit Kevelaer in 1856. Het vrije Pedaal werd in 1956 door Verschueren toegevoegd.
Mechanisch torenuurwerk B. Eijsbouts, Asten, 1910, later voorzien van elektrische opwinding.