Arnhem, Oude Stationsstraat 10 - Westerkerk: verschil tussen versies
Uit Reliwiki
(cat) |
(wijziging genootschap; is nooit PKN kerk geweest) |
||
Regel 7: | Regel 7: | ||
[[Categorie:Provincie Gelderland]] | [[Categorie:Provincie Gelderland]] | ||
{{#display_map:6811KE Oude Stationsstraat 10 Arnhem, Netherlands|type=hybrid}} | |||
{| | {| | ||
! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Naam kerk: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Westerkerk | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Genootschap: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gereformeerde Kerken in Nederland | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Provincie: | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Gelderland | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Arnhem | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Arnhem | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats : | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Arnhem | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Arnhem | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Oude Stationsstraat 10 | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Oude Stationsstraat 10 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Postcode: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 6811KE | ||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Inventarisatienummer: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | 10964 | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Jaar ingebruikname: | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 1924 | |||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Architect: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Hagenbeek, v.d. Steen, Arnhem | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Huidige bestemming: | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Huidige bestemming: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | gesloopt | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | gesloopt | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument status: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Geen | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Geen | ||
|} | |} | ||
==Geschiedenis== | ==Geschiedenis== | ||
In jaren 1970 is het vieringtorentje verwijderd. Buiten gebruik ongeveer 1994; gesloopt 1997. Orgel (Leichel, 1887) in 1998 naar [[Arnhem, Salvatorplein 274 - Salvatorkerk|Salvatorkerk] in Arnhem-Zuid. | Karakteristiek Gereformeerd kerkgebouw. In de jaren 1960 drastisch gemoderniseerd. In de jaren 1970 is het vieringtorentje verwijderd. Buiten gebruik ongeveer 1994; gesloopt 1997. Orgel (Leichel, 1887) in 1998 naar [[Arnhem, Salvatorplein 274 - Salvatorkerk|Salvatorkerk] in Arnhem-Zuid. | ||
Versie van 26 mei 2016 10:12
Algemene gegevens | |
---|---|
Naam kerk: | Westerkerk |
Genootschap: | Gereformeerde Kerken in Nederland |
Provincie: | Gelderland |
Gemeente: | Arnhem |
Plaats: | Arnhem |
Adres: | Oude Stationsstraat 10 |
Postcode: | 6811KE |
Inventarisatienummer: | 10964 |
Jaar ingebruikname: | 1924 |
Architect: | Hagenbeek, v.d. Steen, Arnhem |
Huidige bestemming: | gesloopt |
Monument status: | Geen |
Geschiedenis
Karakteristiek Gereformeerd kerkgebouw. In de jaren 1960 drastisch gemoderniseerd. In de jaren 1970 is het vieringtorentje verwijderd. Buiten gebruik ongeveer 1994; gesloopt 1997. Orgel (Leichel, 1887) in 1998 naar [[Arnhem, Salvatorplein 274 - Salvatorkerk|Salvatorkerk] in Arnhem-Zuid.