Heerewaarden, Hogestraat 20 - Protestantse Kerk: verschil tussen versies
Uit Reliwiki
Regel 11: | Regel 11: | ||
! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Genootschap : | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Naam kerk: | ||
| style="text-align:top; background-color: | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | ||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Genootschap: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | PKN Ned Hervormd | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Provincie: | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Gelderland | |||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Maasdriel | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Maasdriel | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats : | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Heerewaarden | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Heerewaarden | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Hogestraat 20 | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Hogestraat 20 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Postcode: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 6624BB | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Inventarisatienummer: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | 11647 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Jaar ingebruikname: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 1850 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Architect: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Huidige bestemming: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | kerk | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument status: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Rijksmonument {{Rijksmonument|21200}} (inventaris) | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Rijksmonument {{Rijksmonument|21200}} (inventaris) | ||
|} | |} | ||
Regel 55: | Regel 58: | ||
==Externe links== | ==Externe links== | ||
* {{Wikimedia|Hervormde_Kerk,_Heerewaarden}} | * {{Wikimedia|Hervormde_Kerk,_Heerewaarden}} | ||
* [http://www.kerkheerewaarden.nl/ Website kerkelijke gemeente] | |||
==Afbeeldingen== | ==Afbeeldingen== |
Versie van 15 aug 2016 09:51
Algemene gegevens | |
---|---|
Naam kerk: | |
Genootschap: | PKN Ned Hervormd |
Provincie: | Gelderland |
Gemeente: | Maasdriel |
Plaats: | Heerewaarden |
Adres: | Hogestraat 20 |
Postcode: | 6624BB |
Inventarisatienummer: | 11647 |
Jaar ingebruikname: | 1850 |
Architect: | |
Huidige bestemming: | kerk |
Monument status: | Rijksmonument 21200 (inventaris) |
Geschiedenis
Verving kerk uit 1608. Bezienswaardig zijn Het Engelenkopje (bij het altaar), de houten borden met predikanten en het welbekende vissensymbool die op de vloer in de tegels is verwerkt
Monumentomschrijving Rijksdienst
PKN Ned. Herv. zaalkerk uit 1850, preekstoel met fraai Lodewijk XIV-snijwerk, afkomstig uit de Gasthuiskerk te Zaltbommel, en twee zerkfragmenten, 17e eeuw.