Heemstede, Limburglaan 3 - Petrakerk: verschil tussen versies
Uit Reliwiki
Geen bewerkingssamenvatting |
k (JvN heeft de pagina Heemstede, Limburglaan - Petrakerk hernoemd naar Heemstede, Limburglaan 3 - Petrakerk zonder een doorverwijzing achter te laten) |
||
(Een tussenliggende versie door dezelfde gebruiker niet weergegeven) | |||
Regel 10: | Regel 10: | ||
! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Naam kerk: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Petrakerk | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Genootschap: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Nederlands Geref. Kerken | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Provincie: | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Noord-Holland | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Heemstede | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Heemstede | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats : | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Heemstede | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Heemstede | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Limburglaan | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Limburglaan | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Postcode: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | ||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Inventarisatienummer: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | 05582 | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Jaar ingebruikname: | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 1966 | |||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Architect: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Bom en Ingwersen | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Huidige bestemming: | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Huidige bestemming: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | kerk | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | kerk | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument status: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | ||
|} | |} | ||
Regel 59: | Regel 62: | ||
<Gallery> | <Gallery> | ||
Afbeelding:05582 Heemstede Ned. Geref. Kerk Petrakerk 1966 Limburglaan NH. opname 1968 © André van Dijk Veenendaal..jpg|opname 1968 © AvD. | Afbeelding:05582 Heemstede Ned. Geref. Kerk Petrakerk 1966 Limburglaan NH. opname 1968 © André van Dijk Veenendaal..jpg|opname 1968 © AvD. | ||
Afbeelding:Heemstede Petrakerk.jpg|foto:B.C.Scheffers | |||
</gallery> | </gallery> |
Versie van 10 okt 2017 07:14
Algemene gegevens | |
---|---|
Naam kerk: | Petrakerk |
Genootschap: | Nederlands Geref. Kerken |
Provincie: | Noord-Holland |
Gemeente: | Heemstede |
Plaats: | Heemstede |
Adres: | Limburglaan |
Postcode: | |
Inventarisatienummer: | 05582 |
Jaar ingebruikname: | 1966 |
Architect: | Bom en Ingwersen |
Huidige bestemming: | kerk |
Monument status: |
Geschiedenis
Gebouwd als Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt. Na de scheuring, in 1969, binnen dit kerkgenootschap in gebruik als Ned. Geref. Kerk.
Sobere, kleine, moderne kerk met losstaande toren, waarin géén klok, en vele nevenruimten. Architectonisch een goed voorbeeld van het oeuvre van Bom en Ingwersen. Verbouwing in 1998.
In 2011 bestaan er ideeëën, tot plannen, om de rechthoekige kerkzaal anders in te richten.
Afbeeldingen
- Exterieur