Hernen, Dorpsstraat 35 - Judocus: verschil tussen versies
Uit Reliwiki
Geen bewerkingssamenvatting |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
Regel 39: | Regel 39: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument-status : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument-status : | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | ||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Sonneveld index : | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 15018 | |||
|} | |} | ||
Regel 81: | Regel 84: | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Sonneveld index : | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Sonneveld index : | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 11664 | ||
|} | |} | ||
Versie van 21 jan 2009 14:53
Algemene gegevens | |
---|---|
Genootschap : | Rooms Katholieke Kerk |
Gemeente : | Wijchen |
Plaats : | Hernen |
Adres : | ?? |
Provincie : | Gelderland |
Jaar ingebruikname : | 1833 |
Huidige bestemming : | gesloopt |
Naam kerk : | Judocus |
Architect : | |
Monument-status : | |
Sonneveld index : | 15018 |
- Geschiedenis
-
Sloop
Algemene gegevens | |
---|---|
Genootschap : | Rooms Katholieke Kerk |
Gemeente : | Wijchen |
Plaats : | Hernen |
Adres : | Dorpsstraat 35 |
Provincie : | Gelderland |
Jaar ingebruikname : | 1893 |
Huidige bestemming : | kerk |
Naam kerk : | Judocus |
Architect : | Stornebrink, P.Th. |
Monument-status : | Rijksmonument |
Sonneveld index : | 11664 |
- Geschiedenis
-
- St. Judocus, gewijd 1893, P.Stornebrink.
Neoromaanse KRUISBASILIEK met half-ronde apsiden tegen de eindgevels van het transept en het koor, alsmede aan de beide einden van de zijbeuken.
De in baksteen uitgevoerde kerk heeft een gevelversiering met lisenen en boogfriezen.
Toren van vier, door lijsten gescheiden verdiepingen met boogfriezen en driehoekige gevelbekroningen.
Apsisvormig uitgebouwd torenportaal.
Inwendig bakstenen pijlers met kolonnetten, gemetselde gewelven en compleet aanwezig neoromaans meubilair. Orgel met Hoofdwerk en Positief, gemaakt door W. Rutter uit Kevelaer in 1856. Het vrije Pedaal werd later toegevoegd.
Mechanisch torenuurwerk B. Eijsbouts, Asten, 1910, later voorzien van electrische opwinding.