Roermond, Jesuitenstraat 4 - Kapel Jezuietenklooster: verschil tussen versies
Uit Reliwiki
k (hernoemde Roermond, Jezuitenstraat 4 - Jezuitenkerk naar Roermond, Jezuietenstraat 4 - Jezuietenkerk: Correctie) |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
Regel 10: | Regel 10: | ||
! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Naam kerk: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Jezuietenkerk | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Genootschap: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Rooms Katholieke Kerk | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Provincie: | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Limburg | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Roermond | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Roermond | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats : | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Roermond | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Roermond | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Jezuietenstraat 4 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Postcode: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Jaar ingebruikname : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Jaar ingebruikname: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | 1864 | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | 1864 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Architect: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Franssen, J.G.C. | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Huidige bestemming: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | cultureel centrum | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Monument status: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Rijksmonument | |||
| style="text-align:top; background-color: | |||
|} | |} | ||
== Geschiedenis == | |||
Het | Het voormalige Jezuietenklooster dateert uit de 17e eeuw; delen van het vm. klooster zijn behouden en zijn in 1864 in gebruik genomen als Rijks-HBS (de 2e in het land, onder Thorbecke). | ||
Tot in de jaren 1980 HBS, daarna o.a Limburgse Bestuursacademie en sedert een aantal jaren Centrum v.d. Kunsten. | |||
De kloosterkapel is er al lang niet meer, wel zijn in de jaren 1990 bij opgravingen de restanten van de Hieronymietenkloosterkerk (de voorganger van het Jez. klooster) uit de 15e/16e eeuw blootgelegd. De 20e eeuwse architect ir. Jos Franssen is uiteraard niet de architect van de behouden kloostergedeeltes. Uit medio jaren negentig dateert een nieuw onderdeel (theaterzaal) van Rudy Uytenhaak. De oude vleugels zijn rijksmonument. |
Versie van 12 dec 2012 12:52
Algemene gegevens | |
---|---|
Naam kerk: | Jezuietenkerk |
Genootschap: | Rooms Katholieke Kerk |
Provincie: | Limburg |
Gemeente: | Roermond |
Plaats: | Roermond |
Adres: | Jezuietenstraat 4 |
Postcode: | |
Jaar ingebruikname: | 1864 |
Architect: | Franssen, J.G.C. |
Huidige bestemming: | cultureel centrum |
Monument status: | Rijksmonument |
Geschiedenis
Het voormalige Jezuietenklooster dateert uit de 17e eeuw; delen van het vm. klooster zijn behouden en zijn in 1864 in gebruik genomen als Rijks-HBS (de 2e in het land, onder Thorbecke).
Tot in de jaren 1980 HBS, daarna o.a Limburgse Bestuursacademie en sedert een aantal jaren Centrum v.d. Kunsten.
De kloosterkapel is er al lang niet meer, wel zijn in de jaren 1990 bij opgravingen de restanten van de Hieronymietenkloosterkerk (de voorganger van het Jez. klooster) uit de 15e/16e eeuw blootgelegd. De 20e eeuwse architect ir. Jos Franssen is uiteraard niet de architect van de behouden kloostergedeeltes. Uit medio jaren negentig dateert een nieuw onderdeel (theaterzaal) van Rudy Uytenhaak. De oude vleugels zijn rijksmonument.