Wieringerwerf, Terpstraat 40 - De Samenstroom: verschil tussen versies
Uit Reliwiki
(→Orgel) |
|||
Regel 11: | Regel 11: | ||
! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Naam kerk: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | De Samenstroom | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Genootschap: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gereformeerde Kerken in Nederland | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Provincie: | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Noord-Holland | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Hollands Kroon | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Hollands Kroon | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats : | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Wieringerwerf | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Wieringerwerf | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Terpstraat 40 | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Terpstraat 40 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Postcode: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 1771AD | ||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Inventarisatienummer: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | 06214 | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Jaar ingebruikname: | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 1938 | |||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Architect: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Rothuizen, E.J., Arnhem | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Huidige bestemming: | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Huidige bestemming: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | kerk | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | kerk | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument status: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Geen | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Geen | ||
|} | |} | ||
Regel 68: | Regel 70: | ||
<gallery> | <gallery> | ||
Bestand:Overstroming van de Wieringmeerpolder (3).jpg|1945 | Bestand:Overstroming van de Wieringmeerpolder (3).jpg|1945 | ||
Bestand:Wieringerwerf, Terpstraat 40 - De Samenstroom -AntonvD-2002-001.jpg |Anton van Daal (2002) | |||
Afbeelding:06214 Wieringerwerf PKN. vm.Ger.Kerk 1938 Terpstraat 40 NH. foto. Hollestelle Ens.jpg | Afbeelding:06214 Wieringerwerf PKN. vm.Ger.Kerk 1938 Terpstraat 40 NH. foto. Hollestelle Ens.jpg | ||
Afbeelding:Wieringerwerf.Geref.Kerk nu PKN De Samenstroom.15 nov.2009.02.jpg|opname JvN 15-11-2009 | Afbeelding:Wieringerwerf.Geref.Kerk nu PKN De Samenstroom.15 nov.2009.02.jpg|opname JvN 15-11-2009 |
Versie van 15 jul 2015 13:10
Algemene gegevens | |
---|---|
Naam kerk: | De Samenstroom |
Genootschap: | Gereformeerde Kerken in Nederland |
Provincie: | Noord-Holland |
Gemeente: | Hollands Kroon |
Plaats: | Wieringerwerf |
Adres: | Terpstraat 40 |
Postcode: | 1771AD |
Inventarisatienummer: | 06214 |
Jaar ingebruikname: | 1938 |
Architect: | Rothuizen, E.J., Arnhem |
Huidige bestemming: | kerk |
Monument status: | Geen |
Geschiedenis
Markante interbellumkerk met flinke toren, de hoogste in Wieringerwerf. Zaalkerk in traditionalistische vormen, gebouwd onder invloed van de Delftse School. Oorspronkelijk Gereformeerde Kerk. Sinds 2002 gefuseerd met Nederlans Hervormde gemeente tot Protestantse Gemeente. In dat kader heeft deze kerk nu de naam "De Samenstroom".
Orgel
Het orgel is in 1987 gebouwd door de firma W.N. de Jongh (Lisse). Adviseurs namens de Orgelbouw Advies Commissie van de Gereformeerde Organisten Vereniging zijn K. Kortenoeven en J.D. Vlaanderen Oldenzeel.
- Dispositie
- Hoofdwerk (manuaal 1): Bourdon 16', vanaf c - Prestant 8' - Holpijp 8' - Octaaf 4' - Quint 3' - Octaaf 2' - Mixtuur 1⅓' 4 sterk - Trompet 8' bas/discant.
- Dwarswerk (manuaal 2): Gedekt 8' - Roerfluit 4' - Woudfluit 2' - Cornet 2⅔' 3 sterk discant - Ruispijp 2 sterk - Tremulant.
- Pedaal: Subbas 16' - Gedekt 8' - Fluit 4'.
- Koppelingen: Hoofdwerk aan Pedaal - Dwarswerk aan Pedaal - Dwarswerk aan Hoofdwerk.
Mechanische sleepladen. Manuaalomvang: C-g3. Pedaalomvang: C-f1.
In de media
- Uit ; RTV Noord-Holland 4 januari 2014
In de nacht van vrijdag op zaterdag klonk een harde knal toen de kerktoren werd getroffen door de bliksem. Er is voor tienduizenden euro's schade ontstaan. De motor van de klok werd er door de klap af geslagen, stopcontacten lagen verspreid door de kerk, en er ontstonden gaten in het dak en koperwerk is los komen te zitten. Er werd gekeken of er gevaar zou zijn van instorting maar dat bleek in de loop van de middag niet het geval.