Venlo, Minderbroedersstraat 2 - Minderbroederskerk: verschil tussen versies
Uit Reliwiki
kGeen bewerkingssamenvatting |
|||
Regel 11: | Regel 11: | ||
! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Naam kerk: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Minderbroederskerk | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Genootschap: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Rooms Katholieke Kerk | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Provincie: | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Limburg | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Venlo | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Venlo | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats : | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Venlo | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Venlo | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Minderbroedersstraat 2 | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Minderbroedersstraat 2 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Postcode: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 5911BP | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Inventarisatienummer: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | 13660 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Jaar ingebruikname: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 1617 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Architect: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Huidige bestemming: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | kerk | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument status: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Rijksmonument {{Rijksmonument|37166}} | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Rijksmonument {{Rijksmonument|37166}} | ||
|} | |} | ||
==Geschiedenis== | ==Geschiedenis== | ||
Jongerenkerk, | |||
Jongerenkerk, voormalige kloosterkapel Minderboreders Franciscanen. | |||
==Monumentomschrijving Rijksdienst== | ==Monumentomschrijving Rijksdienst== |
Versie van 16 jun 2016 19:40
Algemene gegevens | |
---|---|
Naam kerk: | Minderbroederskerk |
Genootschap: | Rooms Katholieke Kerk |
Provincie: | Limburg |
Gemeente: | Venlo |
Plaats: | Venlo |
Adres: | Minderbroedersstraat 2 |
Postcode: | 5911BP |
Inventarisatienummer: | 13660 |
Jaar ingebruikname: | 1617 |
Architect: | |
Huidige bestemming: | kerk |
Monument status: | Rijksmonument 37166 |
Geschiedenis
Jongerenkerk, voormalige kloosterkapel Minderboreders Franciscanen.
Monumentomschrijving Rijksdienst
Minderbroederskerk, eenbeukig driezijdig gesloten gebouw in gotische trant, gebouwd in 1617 e.v. Dubbele westingang in barokke omlijsting. Onder de vensters aan de zuidzijde uitgebouwde biechtstoelnissen onder lessenaardaken. Gerestaureerd in 1938-'43. Zware oorlogsschade in 1944-'45. Nieuwe restauratie in 1950, waarbij westelijke tribune aan de hand van sporen geconstrueerd is.