Wamel, Sint Victorstraat 1 - Victor: verschil tussen versies
Uit Reliwiki
Geen bewerkingssamenvatting |
(+ cat) |
||
Regel 5: | Regel 5: | ||
[[Categorie:Gemeente West Maas en Waal]] | [[Categorie:Gemeente West Maas en Waal]] | ||
[[Categorie:Provincie Gelderland]] | [[Categorie:Provincie Gelderland]] | ||
[[Categorie:Bisdom 's-Hertogenbosch]] | |||
{{#display_map: Sint Victorstraat 1 Wamel, Netherlands|type=hybrid}} | |||
{| | {| | ||
! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Naam kerk: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Victor | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Genootschap: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Rooms Katholieke Kerk | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Provincie: | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Gelderland | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | West Maas en Waal | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | West Maas en Waal | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats : | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Wamel | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Wamel | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Sint Victorstraat 1 | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Sint Victorstraat 1 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Postcode: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | ||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Inventarisatienummer: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | 12380 | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Jaar ingebruikname: | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 1952 | |||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Architect: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Halteren, J.J.M. van | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Huidige bestemming: | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Huidige bestemming: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | kerk | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | kerk | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument status: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | geen | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | geen | ||
|} | |} | ||
Versie van 6 jun 2015 14:11
Algemene gegevens | |
---|---|
Naam kerk: | Victor |
Genootschap: | Rooms Katholieke Kerk |
Provincie: | Gelderland |
Gemeente: | West Maas en Waal |
Plaats: | Wamel |
Adres: | Sint Victorstraat 1 |
Postcode: | |
Inventarisatienummer: | 12380 |
Jaar ingebruikname: | 1952 |
Architect: | Halteren, J.J.M. van |
Huidige bestemming: | kerk |
Monument status: | geen |
Geschiedenis
Driebeukige basilicale kerk met terzijde staande toren, gebouwd naar een ontwerp van J.J.M. van Halteren in een traditionalistische trant, onder lichte invloed van de Delftse school. Ter vervanging van de in 1944 vernielde voorganger.
Afbeeldingen
Exterieur