Alphen, Baarleseweg 1 - Hervormde Kerk: verschil tussen versies
Uit Reliwiki
(inv) |
|||
Regel 11: | Regel 11: | ||
! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Naam kerk: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Genootschap: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Ned. Hervormde kerk | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Provincie: | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Noord-Brabant | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Alphen-Chaam | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Alphen-Chaam | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats : | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Alphen | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Alphen | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Baarleseweg 1 | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Baarleseweg 1 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Postcode: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 5131BA | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Inventarisatienummer: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | 06968 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Jaar ingebruikname: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 1825 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Architect: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Huidige bestemming: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | museum | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color: | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument status: | ||
| style="text-align:top; background-color: | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Geen | ||
|} | |} | ||
Versie van 10 sep 2015 14:39
Algemene gegevens | |
---|---|
Naam kerk: | |
Genootschap: | Ned. Hervormde kerk |
Provincie: | Noord-Brabant |
Gemeente: | Alphen-Chaam |
Plaats: | Alphen |
Adres: | Baarleseweg 1 |
Postcode: | 5131BA |
Inventarisatienummer: | 06968 |
Jaar ingebruikname: | 1825 |
Architect: | |
Huidige bestemming: | museum |
Monument status: | Geen |
Geschiedenis
Buiten gebruik als kerk, nu museum.
MIP omschrijving (MIP nummer: ZB003-002402)
- Bouwperiode: 1820 tot: 1820
- Gevels en materialen: Voormalige N.H. Kerk. Baksteen met gepleisterde plint. Hardstenen profielstenen onder schouders. Dakruiter met klokje.
- Vensters en deuren: Rondboogramen in zijgevel.
- Dak en bedekking: zadeldak tussen topgevels. Verbeterde Hollandse pannen.
- Constructie: Sierankers. Sinds 1959 streekmuseum.
- Groen: Eiken rondom, beukenhaag en coniferengroep.