Schiedam, Rotterdamsedijk 289 - Oosterkerk: verschil tussen versies
Uit Reliwiki
Geen bewerkingssamenvatting |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
Regel 7: | Regel 7: | ||
[[Categorie:Provincie Zuid-Holland]] | [[Categorie:Provincie Zuid-Holland]] | ||
{{#display_map:3112AA Rotterdamsedijk 289 Schiedam, Netherlands|type=hybrid}} | |||
{| | {| | ||
! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Naam kerk: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Oosterkerk | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Genootschap: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gereformeerde Kerken in Nederland | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Provincie: | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Zuid-Holland | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Schiedam | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Schiedam | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats : | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Schiedam | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Schiedam | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Rotterdamsedijk 289 | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Rotterdamsedijk 289 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Postcode: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 3112AA | ||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Inventarisatienummer: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Jaar ingebruikname: | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 1890 | |||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Architect: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Huidige bestemming: | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Huidige bestemming: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | gesloopt | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | gesloopt | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument status: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Geen | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Geen | ||
|} | |} | ||
== Geschiedenis == | == Geschiedenis == | ||
Voormalige gereformeerde kerk; vermoedelijk eerste en enige zgn. doleantiekerk in Schiedam. Buiten gebruik en gesloopt in 1987-1988. | Voormalige gereformeerde kerk; vermoedelijk eerste en enige zgn. doleantiekerk in Schiedam. Het was een zaalkerk zonder toren met inwendig galerijen. Buiten gebruik en gesloopt in 1987-1988. | ||
== Links == | == Links == | ||
* [http://www.orgels-en-kerken.nl/index/schiedam-oosterkerk-orgel.htm Verdere gegevens over de kerk en het orgel] | * [http://www.orgels-en-kerken.nl/index/schiedam-oosterkerk-orgel.htm Verdere gegevens over de kerk en het orgel] |
Versie van 19 nov 2015 17:48
Algemene gegevens | |
---|---|
Naam kerk: | Oosterkerk |
Genootschap: | Gereformeerde Kerken in Nederland |
Provincie: | Zuid-Holland |
Gemeente: | Schiedam |
Plaats: | Schiedam |
Adres: | Rotterdamsedijk 289 |
Postcode: | 3112AA |
Inventarisatienummer: | |
Jaar ingebruikname: | 1890 |
Architect: | |
Huidige bestemming: | gesloopt |
Monument status: | Geen |
Geschiedenis
Voormalige gereformeerde kerk; vermoedelijk eerste en enige zgn. doleantiekerk in Schiedam. Het was een zaalkerk zonder toren met inwendig galerijen. Buiten gebruik en gesloopt in 1987-1988.