Handelingen

Nieuwleusen, Burgemeester van der Grondenstraat 75 - Maranathakerk

Uit Reliwiki


Bezig met het laden van de kaart...
Algemene gegevens
Naam kerk: Maranathakerk
Genootschap: PKN Hervormde gemeente Nieuwleusen
Provincie: Overijssel
Gemeente: Dalfsen
Plaats: Nieuwleusen
Adres: Burgemeester van der Grondenstraat 75
Postcode: 7711HS
Jaar ingebruikname: 1965
Architect: Van Hoogevest
Huidige bestemming: hervormde kerk
Monument status: geen
Sonneveld-Index: 10427

Geschiedenis

Tweede Hervormde kerk in Nieuwleusen. In uitbreidingswijk (Den Hulst). Moderne kerk met toren. Verving een noodgebouw.

  • 2024 - De hervormde gemeente en de gereformeerde kerk in het Overijsselse dorp Nieuwleusen gaan met de jaarwisseling samen in één protestantse gemeente. De hervormde kerkenraad heeft besloten de Maranathakerk af te stoten.
  • Per 1 December 2024 maakt de Hersteld Hervormde Gemeente van Rouveen gebruik van dit kerkgebouw.

Orgel

Het eerste orgel, werd in 1958 voor de Rollecatekerk (noodkerk) gebouwd door de fa. Reil te Heerde Het werd in 1965 naar de Maranathakerk overgebracht. Het bleek ook na reparatie niet te voldoen en werd in 1977 verkocht aan de Hervormde Gemeente Deurne. De firma Flentrop bouwde in 1979 een nieuw orgel voor de Hervormde Maranathakerk te Nieuwleusen. Het is eind 1979 in gebruik genomen. Het orgel is gebouwd in de stijl van J.C. Scheuer.

In de media

  • Uit: Reformatorisch Dagblad d.d. 14 December 2024

HHG Rouveen

De hersteld hervormde gemeente (HHG) Hasselt-Rouveen-Zwolle houdt haar kerkdiensten sinds deze maand in de Maranathakerk in Nieuwleusen.

Het kerkgebouw aan de Oude Rijksweg in Rouveen dat sinds 2008 werd gebruikt is met 340 zitplaatsen te klein geworden voor de gemeente. Zij telt inmiddels ruim 600 leden, onder wie 254 belijdende. „Op zondagmorgen worden er twee diensten gehouden. In de middagdienst zit het tegenwoordig vaak ook bomvol”, zegt scriba A. Vandermeer.

De gemeente neemt al sinds haar ontstaan in 2004 geleidelijk in ledental toe, volgens de scriba de laatste tien jaar voor een groot deel door geboorten. Er zijn plannen om de kerk te verbouwen, maar daarvoor moet de gebruikelijke procedure bij de gemeente Staphorst nog worden doorlopen. De hhg heeft voor de verbouwing een bouwfonds ingesteld, waarvoor geregeld acties worden gehouden.

In Nieuwleusen is al een HHG, Rehoboth aan de Meeleweg. Over de tijdelijke oplossing voor Hasselt-Rouveen-Zwolle is met de kerkenraad van deze gemeente overlegd.

De Maranathakerk aan de Burgemeester van der Grondenstraat is in 1965 in gebruik genomen als tweede hervormde kerk in Nieuwleusen, in de toenmalige uitbreidingswijk Den Hulst. De hervormde gemeente en de gereformeerde kerk in het Overijsselse dorp vormen sinds een jaar één protestantse gemeente. De hervormde kerkenraad heeft bij het samengaan besloten de Maranathakerk af te stoten.

Afbeeldingen

Exterieur

Interieur