Sappemeer, Noorderstraat 53 - Doopsgezinde Kerk: verschil tussen versies
Uit Reliwiki
(cat) |
|||
Regel 1: | Regel 1: | ||
[[Categorie:Object]] | [[Categorie:Object]] | ||
[[Categorie:MetKaart]] | [[Categorie:MetKaart]] | ||
[[Categorie:Rijksmonument]] | |||
[[Categorie:D]] | [[Categorie:D]] | ||
[[Categorie:Sappemeer]] | [[Categorie:Sappemeer]] | ||
Regel 10: | Regel 11: | ||
! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Naam kerk: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Doopsgezinde Kerk | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Genootschap: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Doopsgezinden | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Provincie: | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Groningen | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Hoogezand - Sappemeer | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Hoogezand - Sappemeer | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats : | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Sappemeer | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Sappemeer | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Noorderstraat 53 | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Noorderstraat 53 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Postcode: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 9611AA | ||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | ID nummer: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | 01167 | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Jaar ingebruikname: | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 1846 | |||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Architect: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Huidige bestemming: | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Huidige bestemming: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | kerk | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | kerk | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument status: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Rijksmonument {{Rijksmonument|460740}} | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Rijksmonument {{Rijksmonument|460740}} | ||
|} | |} | ||
Versie van 31 okt 2014 22:15
Algemene gegevens | |
---|---|
Naam kerk: | Doopsgezinde Kerk |
Genootschap: | Doopsgezinden |
Provincie: | Groningen |
Gemeente: | Hoogezand - Sappemeer |
Plaats: | Sappemeer |
Adres: | Noorderstraat 53 |
Postcode: | 9611AA |
ID nummer: | 01167 |
Jaar ingebruikname: | 1846 |
Architect: | |
Huidige bestemming: | kerk |
Monument status: | Rijksmonument 460740 |
Geschiedenis
Doopsgezinde Kerk in Sappemeer, gelegen aan de noordkant van de (gedempte) vaart. In gebruik genomen in 1846. Zaalkerk met geveltorentje in sobere, neoclassicistische vormen.
In de kerk bevindt zich een orgel uit 1855, gebouwd door G.W. Lohman. In 1864 uitgebreid door P. van Oeckelen met onder andere een vrij pedaal.
Monumentomschrijving Rijksdienst
Doopsgezinde kerk, vanwege het van oorsprong tweeklaviers orgel, in 1855 gebouwd door G.W. Lohman uit Groningen. In 1866 gewijzigd door P. van Oeckelen uit Harenermolen en uitgebreid met een vrij pedaal. In 1983 en latere jaren in fasen gerestaureerd.