Definitieve buitengebruikstellingen kerken in 2023: verschil tussen versies
Uit Reliwiki
kGeen bewerkingssamenvatting |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
(56 tussenliggende versies door 2 gebruikers niet weergegeven) | |||
Regel 13: | Regel 13: | ||
|[[Bergentheim, Doctor H.J. Postlaan 9 - Westerkerk]]||1950||jan 2023||kinderopvang||PKN||OV||-- | |[[Bergentheim, Doctor H.J. Postlaan 9 - Westerkerk]]||1950||jan 2023||kinderopvang||PKN||OV||-- | ||
|- | |- | ||
|[[Harskamp, Beatrixlaan 2 - Gereformeerde Kerk]] ||1959|| | |[[Harskamp, Beatrixlaan 2 - Gereformeerde Kerk]] ||1959||27 augustus 2023 laatste dienst||||PKN||GLD||- | ||
|- | |- | ||
|[[Rietmolen, Pastoor C.M. van Everdingenstraat 34 - Caecilia]]||1933||8-1-2023 buiten gebruik||Planning was 2026||RK||GLD||- | |[[Rietmolen, Pastoor C.M. van Everdingenstraat 34 - Caecilia]]||1933||8-1-2023 buiten gebruik||Planning was 2026||RK||GLD||- | ||
Regel 25: | Regel 25: | ||
|[[Alphen aan den Rijn, Ouvertureweg 88 - Koninkrijkszaal]]||||2023||wordt uitvaartcentrum||JG||ZH||- | |[[Alphen aan den Rijn, Ouvertureweg 88 - Koninkrijkszaal]]||||2023||wordt uitvaartcentrum||JG||ZH||- | ||
|- | |- | ||
|[[Eerde, Esdonkstraat 2 - Antonius Abtkerk (1872 - 2023)]]||1872||2023||wordt school|| | |[[Eerde, Esdonkstraat 2 - Antonius Abtkerk (1872 - 2023)]]||1872||2023||wordt school||RK||NB||RM | ||
|- | |- | ||
|[[Kerkrade, Bleijerheiderstraat 165 - Antonius van Padua]]||1930||februari 2023 gesloten|||| | |[[Kerkrade, Bleijerheiderstraat 165 - Antonius van Padua]]||1930||februari 2023 gesloten||||RK||LIM||RM | ||
|- | |- | ||
|[[Bussum, Heidelaan 35 - Koninkrijkszaal]]||1990||2023||woningen||JG||NH||-- | |[[Bussum, Heidelaan 35 - Koninkrijkszaal]]||1990||2023||woningen||JG||NH||-- | ||
Regel 35: | Regel 35: | ||
|[[Haarlem, Zuiderhoutlaan 1 - Kapel St. Jacob in de Hout (1966 - 2023)]]||1966||febr 2023||sloop||RK||NH||- | |[[Haarlem, Zuiderhoutlaan 1 - Kapel St. Jacob in de Hout (1966 - 2023)]]||1966||febr 2023||sloop||RK||NH||- | ||
|- | |- | ||
|[[Sneek, Leeuwarderkade 18 - Oosterkerk]]||1955||2022 kerk is verkocht||febr 2023||PKN|| | |[[Sneek, Leeuwarderkade 18 - Oosterkerk]]||1955||2022 kerk is verkocht||febr 2023||PKN||FRL||- | ||
|- | |- | ||
|[[Sneek, Rienck Bockemakade 7 - Zuiderkerk]]||1889||2022 kerk is verkocht||febr 2023||PKN|| | |[[Sneek, Rienck Bockemakade 7 - Zuiderkerk]]||1889||2022 kerk is verkocht||febr 2023||PKN||FRL||- | ||
|- | |- | ||
|[[Spijk, Kerkstraat 32 - Gerardus Majella]]||1914||per 19 maart 2023 aan eredienst onttrokken||Wordt verkocht||RK||GLD||GM | |[[Spijk, Kerkstraat 32 - Gerardus Majella]]||1914||per 19 maart 2023 aan eredienst onttrokken||Wordt verkocht||RK||GLD||GM | ||
|- | |- | ||
|[[Giesbeek, Kerkstraat 39 - Martinus]]||1909||per 18 maart 2023 aan eredienst onttrokken||Wordt verkocht||RK||GLD|GM | |[[Giesbeek, Kerkstraat 39 - Martinus]]||1909||per 18 maart 2023 aan eredienst onttrokken||Wordt verkocht||RK||GLD||GM | ||
|- | |- | ||
|[[Bentelo, Onze Lieve Vrouwestraat 3 - O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand]]||1954||18 maart 2023 gesloten|||||RK||OV||- | |[[Bentelo, Onze Lieve Vrouwestraat 3 - O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand]]||1954||18 maart 2023 gesloten|||||RK||OV||- | ||
|- | |- | ||
[[ | |[[Sluiskil, Louisastraat 43 - De Ark]]||1964||26 maart 2023 laatste dienst||sloop||PKN||ZL||- | ||
|- | |||
|[[Olburgen, Olburgseweg 4 - Willibrordus]]||1869||7 april 2023 laatste kerkdienst||Vanaf 1-1-2023 geen diensten||RK||GLD||RM | |||
|- | |||
|[[Heerjansdam, Dorpsstraat 42a - Boomgaardkerk (1954 - 2023)]]||1954||23-4.2023 laatste dienst||Wordt verbouwd||PKNG||ZH||- | |||
|- | |||
|[[Rhenen, Herenstraat 82 - Gedachteniskerk]]||1959||Sluiting 16 april 2023||Wordt verkocht||RK||UT||- | |||
|- | |||
|[[Enschede, Wilhelminastraat 18 - Oosterkerk]]||1894||13 mei 2023||Wordt utvaartcentrum||GKV||OV||- | |||
|- | |||
|[[Rutten, Plantsoenweg 41 - Servatius]]||1958||1 januari 2023||Staat te koop||RK||FL||- | |||
|- | |||
|[[Boekend, Heymansstraat 140 - Onbevlekt Hart van Maria]]||1954||21-5-2023||Wordt omgebouwd||RK||LIM||- | |||
|- | |||
|[[Baak, Wichmondseweg 17 - Martinus]]||1891||2023||Verkocht 1 juli 2023||RK||GLD||RM | |||
|- | |||
|[[Nieuw Amsterdam, Vaart Noordzijde 52 - Vrijzinnig Hervormde Kerk (1885 - 2023)]]||1885||2023 verkocht||Gemeente opgeheven||VVH||DR||- | |||
|- | |||
|[[Domburg, Badhuisweg 4 - St. Willibrorduskapel]]||1933||juli 2023 laatste dienst||wordt verkocht||RK||ZL||-- | |||
|- | |||
|[[Velp, Tolschestraat 21 - Vincentius en H. Antonius van Paduakerk (1937 - 2023)]]||1937||april 2023 onttrokken||||RK||NB||RM | |||
|- | |||
|[[Altforst, Kerkstraat 8 - Donatus Martelaar]]||1891||sluiting 9 juli 2023||||RK||GLD||RM | |||
|- | |||
|[[Zevenaar, Kerkweg 8 - Martinus]]||1464||1 juli 2023 gesloten||||RK||GLD||RM | |||
|- | |||
|[[Hoofddorp, Nieuweweg 2 - Kruiskerk]]||1993||9 juli 2023 laatste dienst||wordt verkocht||GK||NH||-- | |||
|- | |||
|[[Mildam, Schoterlandseweg 74 - Tsjongertsjerke]]||1857||10 september 2023 laatste dienst||||PKN||FRL||-- | |||
|- | |||
|[[Beckum, Haaksbergerstraat 185 - Blasius]]||1936||juli 2023 buiten gebruik||||RK||OV||-- | |||
|- | |||
|[[Rotterdam, Oudedijk 113 - Pro Rege]]||1924||18 juni 2023 laatste dienst||is verkocht||PKN||ZH||- | |||
|- | |||
|[[Heerlen, Laanderstraat 33 - Franciscus van Assisiëkerk (1923 - 2023)]]||1923||juli 2023 aan de eredienst onttrokken||zwembad ? ||RK||LIM||RM | |||
|- | |||
|[[Ede, Prinsesselaan 8 - Taborkerk]] ||1953||gesloten 1-9-2023||||PKN||GLD||- | |||
|- | |||
|[[Ede, Amsterdamseweg 9 - Noorderkerk]] ||1903||gesloten 1-9-2023||||PKN||GLD||GM | |||
|- | |||
|[[Lievelde, Koningsplein 2 - Christus Koning]]||1954||sluiting 17-9-2023||Wordt dorpshuis||RK||GLD||GM | |||
|- | |||
|[[Dokkum, Op de Keppels 3 - De Fontein]]||1972||sluiting 17-09-2023||||PKN||FRL||-- | |||
|- | |||
|[[Krabbendam, Kerkpad 15 - Trefpunt]]||1846||10 september 2023 laatste dienst||||GK||NH||RM | |||
|- | |||
|[[Gelselaar, Driessenweg 10 - Protestantse Kerk]]||1841||1 oktober 2023||||PKN||GLD||GM | |||
|- | |||
|[[Enkhuizen, Breedstraat 40 - Evangelisch-Lutherse Kerk (1842 - 2023)]]||1842||2023||Verkocht||PKN||NH||RM | |||
|- | |||
|[[Tilburg, Broekhovenseweg 2 - O.L. Vrouw Moeder van Goede Raadkerk (1913 - 2023)]]||1913||juli 2023 buiten gebruik||ombouw naar woningen ||RK||NB||RM | |||
|- | |||
|[[Haarlo, Wolinkweg 19 - Oude Kerk]]||1858||1 oktober 2023 gesloten||||PKN||GLD||RM | |||
|- | |||
|[[Geesteren, Dorpsstraat 9 - Gereformeerde Kerk]]||1884||8 oktober 2023 laatste dienst||||PKNGK||GLD||- | |||
|- | |||
|[[,s-Heerenhoek, Deken Holtkampstraat 9 - Willibrordus]]||1874||5 november 2023||||RK||ZL||RM | |||
|- | |||
|[['s-Hertogenbosch, Boschmeersingel 26 - Anna]]||1971||Sluiting 5 november 2023||Wordt gesloopt||RK||NB||-- | |||
|- | |||
|[[Brummen, D.A. van Vuurenstraat 10 - Nederlandse Protestanten Bond]]||1934||Kerk in de verkoop||Oktober 2023 gemeente opgeheven||NPB||GLD||-- | |||
|- | |||
|[[Ridderkerk, Hovystraat 64 - Joris]]||1961||juni 2023 laatste dienst||wordt gesloopt||RK||ZH||-- | |||
|- | |||
|[[Boven-Leeuwen, Pastoor Schoenmakersstraat 2 - Willibrordus]]||1916||sluiting 12 november 2023||Wordt verkocht||RK||GLD||RM | |||
|- | |||
|[[Leiden, Boshuizerlaan 11 - Antonius van Padua]]||1966||oktober 2023 laatste dienst||||RK||ZH||--- | |||
|- | |||
|[[Wamel, Sint Victorstraat 1 - Victor]]||1952||sluiting 15 oktober 2023||Wordt verkocht||RK||GLD||- | |||
|- | |||
|[[IJmuiden, Merwedestraat 7 - Petrakerk]]||1958||26 november 2023||Wordt gesloopt||CGK||NH||-- | |||
|- | |||
|[[Helenaveen, Helenastraat 2 - St. Willibrorduskerk]]||1951||26 november 2023||Wordt verbouwd||RK||NB||-- | |||
|- | |||
|[[Ruurlo, Groenloseweg 3 - Willibrordus]]||1871||30 december 2023||||RK||GLD||GM | |||
|- | |||
|[[Maasbommel, Raadhuisdijk 44 - Lambertus]]||1868||sluiting 30-12-2023||Wordt verkocht||RK||GLD||RM | |||
|- | |||
|[[Amsterdam, Tweede Oosterparkstraat 246 - Bonifatius]]||1982||December 2023||Wordt verkocht||RK||NH||GM | |||
|- | |||
|[[Landgraaf, Salesianenstraat 118 - Theresia en Don Bosco]]||1933||juni 2023||verbouwd tot grafkerk/buurtcentrum||RK||LIM||RM | |||
|- | |||
|[[Duiven, Remigiusplein 4 - Sint Remigiuskerk]]||12e||31-12-2023||||RK||GLD||RM | |||
|- | |||
|[[Breedeweg, Breedeweg 70 - Antonius van Padua]]||1949||31-12-2023||wordt verkocht||RK||GLD||GM | |||
|- | |||
|[[Langenboom, Dominicanenstraat 73 - H. Familie]]||1925||2023||Dorpscentrum||RK||NB||RM | |||
|- |
Huidige versie van 4 mei 2024 om 13:40
Heeft U aanvullingen voor de lijsten laat het weten De lijst kunt U sorteren door op het kleine driehoekje te klikken boven de te sorteren kolom.
Kerk | Gebouwd | Datum sluiting | Opmerking | Categorie | Provincie | Monument |
---|---|---|---|---|---|---|
Bergentheim, Doctor H.J. Postlaan 9 - Westerkerk | 1950 | jan 2023 | kinderopvang | PKN | OV | -- |
Harskamp, Beatrixlaan 2 - Gereformeerde Kerk | 1959 | 27 augustus 2023 laatste dienst | PKN | GLD | - | |
Rietmolen, Pastoor C.M. van Everdingenstraat 34 - Caecilia | 1933 | 8-1-2023 buiten gebruik | Planning was 2026 | RK | GLD | - |
Haule, Dorpsstraat 76 - Dorpskerk | 1855 | 2023 verkocht | PKN | FRL | GM | |
Berg en Dal, Oude Kleefsebaan 123 - O.L. Vrouw van het Heilig Hart | 1966 | Sluiting 5 februari 2023 | RK | GLD | - | |
Veldhoven, Blaarthemseweg 13 - Willibrordus | 1873 | 29 januari 2023 gesloten | Wordt klimhal | RK | NB | RM |
Alphen aan den Rijn, Ouvertureweg 88 - Koninkrijkszaal | 2023 | wordt uitvaartcentrum | JG | ZH | - | |
Eerde, Esdonkstraat 2 - Antonius Abtkerk (1872 - 2023) | 1872 | 2023 | wordt school | RK | NB | RM |
Kerkrade, Bleijerheiderstraat 165 - Antonius van Padua | 1930 | februari 2023 gesloten | RK | LIM | RM | |
Bussum, Heidelaan 35 - Koninkrijkszaal | 1990 | 2023 | woningen | JG | NH | -- |
Hansweert, Kerklaan 9 - O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen | 1871 | 19 februari 2023 | RK | ZL | - | |
Haarlem, Zuiderhoutlaan 1 - Kapel St. Jacob in de Hout (1966 - 2023) | 1966 | febr 2023 | sloop | RK | NH | - |
Sneek, Leeuwarderkade 18 - Oosterkerk | 1955 | 2022 kerk is verkocht | febr 2023 | PKN | FRL | - |
Sneek, Rienck Bockemakade 7 - Zuiderkerk | 1889 | 2022 kerk is verkocht | febr 2023 | PKN | FRL | - |
Spijk, Kerkstraat 32 - Gerardus Majella | 1914 | per 19 maart 2023 aan eredienst onttrokken | Wordt verkocht | RK | GLD | GM |
Giesbeek, Kerkstraat 39 - Martinus | 1909 | per 18 maart 2023 aan eredienst onttrokken | Wordt verkocht | RK | GLD | GM |
Bentelo, Onze Lieve Vrouwestraat 3 - O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand | 1954 | 18 maart 2023 gesloten | RK | OV | - | |
Sluiskil, Louisastraat 43 - De Ark | 1964 | 26 maart 2023 laatste dienst | sloop | PKN | ZL | - |
Olburgen, Olburgseweg 4 - Willibrordus | 1869 | 7 april 2023 laatste kerkdienst | Vanaf 1-1-2023 geen diensten | RK | GLD | RM |
Heerjansdam, Dorpsstraat 42a - Boomgaardkerk (1954 - 2023) | 1954 | 23-4.2023 laatste dienst | Wordt verbouwd | PKNG | ZH | - |
Rhenen, Herenstraat 82 - Gedachteniskerk | 1959 | Sluiting 16 april 2023 | Wordt verkocht | RK | UT | - |
Enschede, Wilhelminastraat 18 - Oosterkerk | 1894 | 13 mei 2023 | Wordt utvaartcentrum | GKV | OV | - |
Rutten, Plantsoenweg 41 - Servatius | 1958 | 1 januari 2023 | Staat te koop | RK | FL | - |
Boekend, Heymansstraat 140 - Onbevlekt Hart van Maria | 1954 | 21-5-2023 | Wordt omgebouwd | RK | LIM | - |
Baak, Wichmondseweg 17 - Martinus | 1891 | 2023 | Verkocht 1 juli 2023 | RK | GLD | RM |
Nieuw Amsterdam, Vaart Noordzijde 52 - Vrijzinnig Hervormde Kerk (1885 - 2023) | 1885 | 2023 verkocht | Gemeente opgeheven | VVH | DR | - |
Domburg, Badhuisweg 4 - St. Willibrorduskapel | 1933 | juli 2023 laatste dienst | wordt verkocht | RK | ZL | -- |
Velp, Tolschestraat 21 - Vincentius en H. Antonius van Paduakerk (1937 - 2023) | 1937 | april 2023 onttrokken | RK | NB | RM | |
Altforst, Kerkstraat 8 - Donatus Martelaar | 1891 | sluiting 9 juli 2023 | RK | GLD | RM | |
Zevenaar, Kerkweg 8 - Martinus | 1464 | 1 juli 2023 gesloten | RK | GLD | RM | |
Hoofddorp, Nieuweweg 2 - Kruiskerk | 1993 | 9 juli 2023 laatste dienst | wordt verkocht | GK | NH | -- |
Mildam, Schoterlandseweg 74 - Tsjongertsjerke | 1857 | 10 september 2023 laatste dienst | PKN | FRL | -- | |
Beckum, Haaksbergerstraat 185 - Blasius | 1936 | juli 2023 buiten gebruik | RK | OV | -- | |
Rotterdam, Oudedijk 113 - Pro Rege | 1924 | 18 juni 2023 laatste dienst | is verkocht | PKN | ZH | - |
Heerlen, Laanderstraat 33 - Franciscus van Assisiëkerk (1923 - 2023) | 1923 | juli 2023 aan de eredienst onttrokken | zwembad ? | RK | LIM | RM |
Ede, Prinsesselaan 8 - Taborkerk | 1953 | gesloten 1-9-2023 | PKN | GLD | - | |
Ede, Amsterdamseweg 9 - Noorderkerk | 1903 | gesloten 1-9-2023 | PKN | GLD | GM | |
Lievelde, Koningsplein 2 - Christus Koning | 1954 | sluiting 17-9-2023 | Wordt dorpshuis | RK | GLD | GM |
Dokkum, Op de Keppels 3 - De Fontein | 1972 | sluiting 17-09-2023 | PKN | FRL | -- | |
Krabbendam, Kerkpad 15 - Trefpunt | 1846 | 10 september 2023 laatste dienst | GK | NH | RM | |
Gelselaar, Driessenweg 10 - Protestantse Kerk | 1841 | 1 oktober 2023 | PKN | GLD | GM | |
Enkhuizen, Breedstraat 40 - Evangelisch-Lutherse Kerk (1842 - 2023) | 1842 | 2023 | Verkocht | PKN | NH | RM |
Tilburg, Broekhovenseweg 2 - O.L. Vrouw Moeder van Goede Raadkerk (1913 - 2023) | 1913 | juli 2023 buiten gebruik | ombouw naar woningen | RK | NB | RM |
Haarlo, Wolinkweg 19 - Oude Kerk | 1858 | 1 oktober 2023 gesloten | PKN | GLD | RM | |
Geesteren, Dorpsstraat 9 - Gereformeerde Kerk | 1884 | 8 oktober 2023 laatste dienst | PKNGK | GLD | - | |
,s-Heerenhoek, Deken Holtkampstraat 9 - Willibrordus | 1874 | 5 november 2023 | RK | ZL | RM | |
's-Hertogenbosch, Boschmeersingel 26 - Anna | 1971 | Sluiting 5 november 2023 | Wordt gesloopt | RK | NB | -- |
Brummen, D.A. van Vuurenstraat 10 - Nederlandse Protestanten Bond | 1934 | Kerk in de verkoop | Oktober 2023 gemeente opgeheven | NPB | GLD | -- |
Ridderkerk, Hovystraat 64 - Joris | 1961 | juni 2023 laatste dienst | wordt gesloopt | RK | ZH | -- |
Boven-Leeuwen, Pastoor Schoenmakersstraat 2 - Willibrordus | 1916 | sluiting 12 november 2023 | Wordt verkocht | RK | GLD | RM |
Leiden, Boshuizerlaan 11 - Antonius van Padua | 1966 | oktober 2023 laatste dienst | RK | ZH | --- | |
Wamel, Sint Victorstraat 1 - Victor | 1952 | sluiting 15 oktober 2023 | Wordt verkocht | RK | GLD | - |
IJmuiden, Merwedestraat 7 - Petrakerk | 1958 | 26 november 2023 | Wordt gesloopt | CGK | NH | -- |
Helenaveen, Helenastraat 2 - St. Willibrorduskerk | 1951 | 26 november 2023 | Wordt verbouwd | RK | NB | -- |
Ruurlo, Groenloseweg 3 - Willibrordus | 1871 | 30 december 2023 | RK | GLD | GM | |
Maasbommel, Raadhuisdijk 44 - Lambertus | 1868 | sluiting 30-12-2023 | Wordt verkocht | RK | GLD | RM |
Amsterdam, Tweede Oosterparkstraat 246 - Bonifatius | 1982 | December 2023 | Wordt verkocht | RK | NH | GM |
Landgraaf, Salesianenstraat 118 - Theresia en Don Bosco | 1933 | juni 2023 | verbouwd tot grafkerk/buurtcentrum | RK | LIM | RM |
Duiven, Remigiusplein 4 - Sint Remigiuskerk | 12e | 31-12-2023 | RK | GLD | RM | |
Breedeweg, Breedeweg 70 - Antonius van Padua | 1949 | 31-12-2023 | wordt verkocht | RK | GLD | GM |
Langenboom, Dominicanenstraat 73 - H. Familie | 1925 | 2023 | Dorpscentrum | RK | NB | RM |